Банк визнано неплатоспроможним. Що робити позичальнику.

Банк визнано неплатоспроможним. Що робити позичальнику.

Оновлено - 23.09.2016

Ліквідація банку

Здійснити перерахування коштів на погашення кредиту можна через головний офіс або будь-яке інше відділення неплатоспроможного банку. Якщо відділення банку, визнаного неплатоспроможним, закриті, платіж можна здійснити у відділенні будь-якого іншого банку. Для того, щоб кошти були зараховані саме на погашення кредиту та відсотків за користування кредитом, необхідно правильно вказати призначення платежу та коректні платіжні реквізити банку одержувача відповідно до договору.

Краще перед кожним наступним платежем уточнювати діючі реквізити, так як після початку періоду ліквідації банку буде відкритий тільки один накопичувальний рахунок, на який і потрібно перераховувати кошти. Реквізити цього рахунку розміщуються на офіційному сайті неплатоспроможного банку та на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

З того часу, як банк вважається ліквідованим і почалася процедура банкрутства, пеня і штрафи за прострочення не нараховуються. При цьому відсотки продовжують нараховуватися згідно умовам кредитного договору.

Новий кредитор

Не варто забувати, що видані кредити - це активи банку, і вони можуть бути продані іншим банкам або колекторам. До нового власника кредитного портфелю банка переходять усі права та обов'язки кредитора, в тому числі й право вимагати повного погашення кредиту, сплати пені та штрафів, які були нараховані позичальнику. При цьому згода позичальника не потрібна, його просто повідомляють про зміну кредитора та реквізитів для оплати заборгованості.

Кредит може бути проданий банку або колекторському агентству. У першому випадку всі умови кредитного договору продовжують діяти, тільки оплата проводиться за новими реквізитами. У другому - сума боргу фіксується на момент передачі кредиту, відсотки, штрафи і пеня не нараховуються, реквізити для оплати також змінюються.

Як правило, кредитний портфель банку продається з дисконтом 30%-80%. Тому позичальник може переговорити з новим кредитором і спробувати узгодити для себе списання штрафів та пені (при наявність таких) або отримання "знижки" при одноразовому погашенні кредиту. Також можна узгодити реструктуризацію кредиту зі зниженням відсоткової ставки.

Висновок

Визнання банку неплатоспроможним та його ліквідація не відміняють дію кредитного договору, і обумовлені в ньому зобов'язання сторін повинні виконуватися належним чином. У разі продажу боргу іншому кредитору, по суті, для позичальника нічого не змінюється, крім реквізитів, на які необхідно перераховувати платежі.

Корисні посилання: