«Доступне житло» під 3 % річних

Дата оновлення: 2014-01-28 р.

«Доступне житло» під 3 % річних

Дуже коротко:

Сутьність програми "Доступне житло" полягає в тому, що при оформленні кредиту, позичальник оплачує 3% на рік, а решту річної відсоткової ставки банку йому компенсує держава.

Далі детальніше...


25.04.2012 р. Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про порядок здешевлення вартості іпотечного кредиту для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житловиж умов».

Вимоги до житла

 1. Об'єкти незавершеного будівництва.
 2. Нерухомість в нереалізованих забудовником об'єктах, прийнятих в експлуатацію після 2007 р.
 3. Площа нерухомості не повинна перевищувати 40 кв.м. на сім'ю з 2 чоловік плюс 18 кв.м. на кожного наступного члена сім'ї, але не більше 76 кв.м. для квартири ( 94 кв.м. - для дому).
 4. Вартість житла встановлюється в залежності від регіона його знаходження:
  7000 гривень за 1 кв.м. - для м. Києва;
  5000 гривень за 1 кв.м. - для Київської обл. та обласних центрів;
  4000 гривень за 1 кв.м. - для інших. населених пунктів.

Допускається перевищення нормативної площі та вартості нерухомості не більше, ніж на 25%. Перевищення вартості оплачується позичальником самостійно.

Таким чином, вартість житла для сім'ї з 3-х чоловік в більшості міст України не повинна перевищувати 58 кв.м. * 4000 грн. за 1 кв.м. = 232 000 грн. (~ 28 640 дол.США) - це і є максимальна сума кредиту. Якщо нерухомість коштує дорожче, то різниця оплачується позичальником самостійно.

Припустимо, що нерухомість коштує 232 000 грн., аванс повинен скласти не менше 25%, тобто 58 000 грн. (сума кредиту в цьому випадку складе 174 000 грн.), тоді перший платіж за класичною схемою погашення складе 3 286,67 грн., з яких відшкодує держава 1 885 грн.Таким чином, мінімальний сукупний дохід сім'ї за таких умов не повин бути меншим 1 402 + 3* 1 176 грн. = 4 930 грн.

Вимоги до позичальника

 1. Громадяни України, які потребують поліпшення житлових умов (перш за все ті, які знаходяться на квартирному обліку і молоді сім'ї з дітьми).
 2. Громадяни України, які зареєстровані та проживають в нерухомості, де на кожного члена сім'ї припадає не більше 9 кв.м. житлової нерухомості; або зареєстровані та проживають в гуртожитку.
 3. Щомісячний платіж за кредитом не повинен перевищувати 50% сукупного середньомісячного офіційного доходу сім'ї. При цьому сума, яка залишається після сплати щомісячного платежу за кредитом, не повинна бути меншою одного прожиткового мінімуму на кожного члена сім'ї (1 176 грн. - на дорослу людину).

Отже, візьмемо ту ж сім'ю з 3-х осіб. Після сплати платежу по кредиту повинно залишитися як мінімум 3 * 1 176 грн. = 3 528 грн. і таку ж суму можемо виділити на погашення кредиту (сума кредиту при такому першому платежі складе близько 185 000 грн.), разом сукупний дохід сім'ї не повинен бути меншим 7 056 грн.

Умови кредитування

Умови кредитування встановлюються згідно з внутрішніми правилами банку, проте до них застосовується ряд вимог:

 1. Валюта кредиту - гривня.
 2. Термін кредитування - до 15 років.
 3. Відсоткова ставка не повинна перевищувати 16 %.
 4. Обов'язковий початковий внесок (аванс) має бути не менше 25 % від вартості нерухомості (за наявності іншої нерухомості, наданої в заставу - не менше 15 %). В якості авансу можуть бути зараховані кошти, сплачені покупцем за перевищення розрахункової вартості нерухомості.
 5. Щоб визначити максимальний розмір кредиту, потрібно помножити нормативну площу нерухомості на затверджену вартість за 1 кв.м. у відповідному регіоні.
 6. Підвищити платоспроможність можна, надавши поручителя або додаткове майно в заставу.

Для отримання часткової компенсації відсотків за кредитним договором позичальник повинен надати одержувачу бюджетних коштів наступні документи:

 1. Заява про надання часткової компенсації відсотків.
 2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду.
 3. Довідка про склад сім'ї, видана за місцем проживання.
 4. Копія свідоцтва про шлюб (за наявності).
 5. Копія свідоцтва про народження дитини (за наявності).
 6. Довідка про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні 6 місяців.
 7. Довідка про перебування на квартирному обліку (за наявності).

Резюме

Умови програми "Доступне житло" дійсно дуже вигідні для позичальника, проте звертаємо Вашу увагу на наступне:

 1. Нерухомість повинна купуватися для постійного проживання позичальника та його сім'ї, здавати її в оренду забороняється.
 2. Кредитується нерухомість тільки первинного ринку і тільки із затвердженого списку.
 3. Дохід позичальника повинен бути достатньо впевненим.
 4. І найцікавіше, що часткова компенсація відсотків надається в межах коштів, передбачених у держбюджеті на поточний рік, і немає ніякої гарантії, що кошти будуть виділені і в наступному році. Сума компенсації за поточний місяць перераховується на поточний рахунок позичальника не раніше 15-го числа наступного місяця. Таким чином, свій перший платіж Ви повинні будете внести в повному обсязі без суми компенсації.

У будь-якому випадку, якщо Ви потребуєте поліпшення житлових умов, у Вас є можливість оплачувати щомісячні платежі за кредитом, і найголовніше - Ви отримали позитивне рішення про кредитування за програмою «Доступне житло», то кредит оформляти потрібно, а допомога держави ніколи не завадить.

Якщо все-таки з якихось причин Вам відмовили в кредитуванні за програмою "Доступне житло", ми рекомендуємо спробувати кредитуватися за схемою співробітництва з ДІУ.

Корисні посилання

ППерелік розпорядників коштів до яких можна звернутися із заявою Перелік розпорядників коштів, відповідальних за виплату компенсації, до яких можна звернутися із заявою

Перелік об'єктів нерухомості Перелік об'єктів нерухомості, на придбання яких можна отримати компенсацію

Проект договору Проект договору

Кредитний калькулятор здешевлення іпотеки Кредитний калькулятор здешевлення іпотекиДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Цифри, яких немає в рекламі кредитів