Про одностороннє розірвання кредитного договору банком

Дата оновлення: 2016-05-12 р.

Про одностороннє розірвання кредитного договору банком

Дуже коротко:

Причини, за якими банк має право вимагати дострокове розірвання договору та повне погашення заборгованості по кредиту: прострочення платежу, знищення застави, порушення інших зобов'язань перед банком.

Далі детальніше...


Дострокове розірвання кредитного договору – право банку вимагати погашення заборгованості за кредитом позичальником до закінчення терміну кредитування, обумовленого договором.

Події, в результаті яких банк має право вимагати дострокове розірвання договору та повне погашення заборгованості по кредиту
Законодавчі акти
Прострочення платежу як мінімум на один місяць, а за кредитом, забезпеченим іпотекою - як мінімум, на три місяці
Перевищення сумою заборгованості суми кредиту більш як на десять відсотків
Несплата позичальником більше однієї виплати, яка перевищує п'ять відсотків суми кредиту
Порушення інших істотних умов договору
Передача позичальником предмета застави іншій особі без згоди банку
ст. 592 ЦКУ
Втрата (знищення) предмета застави за обставин, які не залежать від банку
Порушення позичальником зобов'язань, встановлених договором іпотеки, наприклад, щодо страхування нерухомості

Якщо Ви все-таки порушили умови договору (не внесли черговий платіж, відсотки за користування грошовими коштами), то перш ніж вимагати розірвання договору та його дострокового погашення, банк повинен вимагати виконання поточних і прострочених зобов'язань за кредитом. Усунувши протягом тридцяти днів (а за кредитом, забезпеченим іпотекою, - протягом шістидесяти днів) порушення умов договору, вимога банку про дострокове повернення кредиту втрачає силу (ст. 11 ЗУ "Про захист прав споживачів").

Повернемося до питання нашої попередньої статті: чи може банк розірвати кредитний договір і зажадати повного погашення заборгованості у разі відмови підписувати додаткову угоду і незгоди позичальника з підвищенням фіксованої процентної ставки по кредиту?

Згідно діючому законодавству, що регулює питання споживчого кредитування (ст. 11 ЗУ "Про захист прав споживачів", частина 3 ст. 1054 ЦКУ, Рішення Конституційного суду від 10.11.11 р.), законодавчі акти мають перевагу над умовами договору.

Отже можемо зробити висновок, що у банка немає права вимагати повного погашення заборгованості за кредитом у разі відмови позичальника підписувати додаткову угоду про підвищення фіксованої процентної ставки за кредитом, оскільки жодним законодавчим актом, що регулює відносини, що виникають при наданні споживчого кредиту, таку умову дострокового розірвання договору не передбачено.

Про розірвання кредитного договору за ініціативою позичальника читайте за посиланням.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Резервування в умовах кредитного договору