Кредитна історія

Дата оновлення: 2016-08-16 р.

Кредитна історія

Дуже коротко:

Кредитна історія - сукупність інформації про фізичну чи юридичну особу, що її ідентифікує та відомостей про виконання нею зобов'язань за кредитними угодами. Один раз на рік свою кредитну історію можна отримати безкоштовно.

Далі детальніше...


Загальна інформація про кредитну історію

У кредитній історії фізичної особи міститься наступна інформація:

 1. Ідентифікаційна інформація
  Прізвище, ім'я, по батькові; дата народження; паспортні дані; місце проживання; ідентифікаційний податковий номер; відомості про поточну трудову діяльність; сімейний стан; дата і номер державної реєстрації і (у випадку приватного підприємця) основні види господарської діяльності фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.

 2. Відомості про грошове зобов'язання
  Номер, вид, дата та сторони кредитного договору; сума зобов'язань за кредитним договором; валюта, в якій оформлявся кредит; строк і порядок погашення заборгованості за кредитним договором; розмір вже погашеної суми та розмір заборгованості за кредитним договором; дата виникнення прострочення; її розмір і стадія погашення; дані про припинення кредитного договору; відомості про визнання кредитного договору недійсним і причини такого визнання.

 3. Інформація з державних реєстрів
  Наявність заборгованості по податках та інших обов'язкових платежах; рішення судів за укладеними кредитними договорами; рішення судів та органів виконавчої влади з приводу майна; інша інформація, яка впливає на здатність виконувати свої зобов'язання.

Кредитне Бюро

Кредитне Бюро зберігає інформацію протягом 10 років з моменту закриття кредитного договору. Банки можуть звернутися до Бюро за отриманням кредитного звіту протягом дії кредитного договору або за наявності письмової згоди позичальника на доступ до його кредитної історії. Як правило, свою письмову згоду позичальник надає під час підписання кредитного договору з банком.

Крім Кредитних Бюро, які зберігають всю кредитну історію, Національний Банк України за участю банків створив Єдину інформаційну систему боржників (ЄІС - «Реєстр позичальників»), у яких є прострочена заборгованість за кредитами.

Кредитний звіт

Кредитний звіт (інформація про кредитну історію) можна отримати безкоштовно один раз протягом календарного року, а також у разі відмови в отриманні кредиту.

При зверненні в Бюро особисто кредитна історія надається при пред'явленні наступних документів:

 1. Заява на отримання кредитної історії заповнюється в присутності представника Бюро.
 2. Паспорт.
 3. Ідентифікаційний код.

У разі неможливості особисто звернутися до Бюро для отримання власної кредитної історії, заява може бути подана довіреною особою при наявності нотаріально завіреної довіреності на отримання кредитної історії та ідентифікаційних документів довіреної особи (паспорт, ідентифікаційний код). Заява на отримання кредитного звіту заповнюється довіреною особою власноручно в присутності представника Бюро.

ТОВ «Українське бюро кредитних історій»

Отримуємо кредитну історію:

Авторизація на сайті за допомогою мобільного телефону, зазначеного раніше при оформленні кредиту. Вкладка «Позичальникам» - Кредитна історія онлайн. Кредитний звіт в електронному вигляді буде коштувати 45 грн.

Безкоштовний кредитний звіт Ви можете отримати поштою. Для цього Вам необхідно відправити на поштову адресу Бюро (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1-д) такі документи:

 1. ксерокопії першої, другої сторінок паспорта, засвідчені Вашим особистим підписом і датою запевнення
 2. ксерокопію сторінки паспорта з відміткою про реєстрацію адреси проживання, завірену Вашим особистим підписом і датою запевнення
 3. ксерокопію ідентифікаційного коду (код ІПН), завірену Вашим особистим підписом і датою запевнення
 4. заява на отримання кредитного звіту
 5. оригінал офіційного листа, що підтверджує відмову кредитної установи в оформленні Вам кредиту (тільки в разі відмови).

Перелік банків, що надають інформацію в «Українське бюро кредитних історій».

ТОВ «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій»

Отримуємо кредитну історію:

Реєстрація на сайті. Заповнюєте анкету з даними, які підтверджують Вашу особу. Авторизація на сайті після перевірки персональних даних співробітниками Бюро (прийде повідомлення по електронній пошті) і отримання інформації про наявність Вашої кредитної історії в базі Бюро.

Для отримання кредитної історії поштою необхідно сплатити 40 грн. (витрати на обробку і пересилку інформації). Після отримання оплати Бюро надсилає рекомендованим листом інформацію по кредитній історії на поштову адресу, вказану при заповненні персональних даних.

Перелік банків, що надають інформацію в «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій».

ЗАТ «Міжнародне бюро кредитних історій».

Отримуємо кредитну історію:

Запит про наявність кредитної історії в базі Бюро відправляється з сайту Бюро і коштує 5 грн.

Для отримання кредитного звіту в електронній формі необхідно заповнити форму на сайті Бюро, де вказати персональні дані, електронну адресу та завантажити сканкопіі сторінок паспорту та ідентифікаційного коду. Така послуга коштує 25 грн., не залежно від того перший раз замовляється чи ні.

Для отримання безкоштовного кредитного звіту необхідно заповнити, нотаріально засвідчити і вислати за адресою Бюро (03062, м. Київ, пр. Перемоги, д. 65, оф. 306) заяву на отримання такого звіту або особисто заповнити заяву в Бюро.

Перелік банків, що надають інформацію в «Міжнародне бюро кредитних історій».

Резюме

Перш ніж звертатися в банк за кредитом, Ви можете самостійно перевірити свою кредитну історію. У разі якщо Ви не згодні з даними, зазначеними у кредитному звіті, Ви можете звернутися в Бюро з заявою про виправлення невірно зазначеної інформації.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Чи варто обирати онлайн кредитування