Електромобіль: економно, але інвестиційно непривабливо

Дата оновлення: 2016-04-01 р.

Електромобіль: економно, але інвестиційно непривабливо

Дуже коротко:

Різниця вартості електрокара і аналогічного по класу бензинового автомобіля окупається через 8 років.

Далі детальніше...


Економічність - перевага електромобілів. При цьому їх ціна значно вища бензинових авто. Виникає питання: який час потрібно, щоб економний в повсякденній експлуатації електрокар окупив різницю у вартості з бензиновим автомобілем.

Цю задачу можна інтерпретувати по аналогії з кредитуванням. Припустимо, що покупка електромобіля - це отримання кредиту з високою разовою комісією, але низьким відсотком (спочатку платимо багато, але потім витрачаємо менше щомісяця). Бензиновий автомобіль в такому випадку є кредитом з низькою разовою комісією, але високим відсотком (спочатку платимо мало, але щомісячні витрати великі).

Використовуючи наш сервіс порівняння в часі підсумкових переплат різних схем кредитування, отримуємо однозначну відповідь на поставлене питання.

Порівняємо сукупні витрати на придбання та пересування електромобіля Nissan LEAF з аналогічним по класу бензиновим автомобілем Nissan SENTRA. Ці автомобілі обрано лише тому, що вони офіційно продаються в Україні, ніякої реклами.

Основні припущення:

  • Обидва автомобілі базової комплектації.
  • Власник авто проїжджає в день 100 км.
  • Електромобіль заряджається від розетки 220В за діючими для населення тарифами.
  • Тарифи на електроенергію і ціна палива не змінюються.
  • Вартість оформлення та технічного обслуговування не враховується.
  • Ціни і тарифи взяті на березень 2016 року.

Ось які результати ми отримали:

Сукупні витрати на експлуатацію (ціна + пересування) електрокара і бензинового автомобіля

Інтерпретація

Для покупки електромобіля потрібні великі стартові витрати ($ 30,5 тис за курсом 27 грн./$1), але в подальшому отримуємо економію на заправці.Купивши бензиновий автомобіль за ціною (453 тис грн.) у два рази нижче, ніж вартість електрокара, власник набагато більше витрачає на оплату палива.

Власник бензинового автомобіля зрівняється в сукупних витратах з власником електромобіля тільки через 8 років експлуатації. При цьому ми не враховуємо можливий додатковий дохід власника бензинового авто від розміщення на депозит різниці у вартості автомобілів. У такому випадку термін окупованості збільшиться.

Компанія Consulting & Brokerage підтримує необхідність збереження екології та ідею популяризації електромобілів. Однак виключно з точки зору інвестиційної привабливості придбання електрокара при нинішньому співвідношенні цін не є фінансово доцільним. Ми вважаємо відміну ввізного мита на електромобілі в Україні недостатньою мірою стимулювання розвитку ринку електрокарів. На наш погляд, для масової популяризації електромобілів необхідно, щоб його окупованість становила хоча б 2-3 роки.Дізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Огляд світових відсоткових ставок по іпотеці