Інструкція по вибору іпотечного кредиту

Інструкція по вибору іпотечного кредиту

Оновлено - 17.01.2018

Визначаємо можливий розмір кредиту

Потенційний позичальник, як правило, знає тільки одне: скільки він готовий сплачувати щомісяця по кредиту. Для початку цього достатньо.

Переходимо на сервіс підбору кредиту, обираємо опцію "на вторинну нерухомість" і вводимо розмір доступного для Вас щомісячного платежу у гривні (у прикладі це 7 000 грн):

Визначаємо можливий розмір кредиту

Отримуємо перелік банків та максимальний розмір кредитів, які ці банки готові запропонувати, виходячи із заявленого Вами щомісячного платежу:

Перелік банків та максимальний розмір кредитів

Як бачимо, маючи можливість оплачувати по 7 000 грн щомісяця, впевнено можна розраховувати на іпотечний кредит у сумі 300 000 грн.

Уточнюємо перелік банків

Припустимо, Вам потрібен кредит у розмірі 350 000 грн., а вартість нерухомості становить 600 000 грн. Вказуємо ці параметри та уточнюємо тип нерухомості:

Уточнюємо перелік банків

Зараз перелік вміщує банки, які точно влаштовує Ваше співвідношення аванс/кредит та обраний тип нерухомості. Крім того вже підібрано оптимальний термін кредитування, що дозволяє не вийти за межі обумовленого щомісячного платежу, а перелік кредитних схем відсортований в порядку зростання переплати (під переплатою мається на увазі все, що сплачується понад тіла кредиту - відсотки, комісії та страховки).

Уточнюємо перелік банків

Визначаємо тип відсоткової ставки

Банки пропонують кредити з фіксованою та плаваючою відсотковою ставкою. Наш сервіс працює з обома варіантами.

Однак слід враховувати, що для визначення майбутнього розміру плаваючої відсоткової ставки ми використовуємо прогноз UIRD на найближчі 30 років. Такий підхід дозволяє порівняти між собою переплати за схемами із плаваючою відсотковою ставкою. Порівнювати одночасно схеми з плаваючою і фіксованою відсотковою ставкою, на наш погляд, не коректно.

Тому, ми рекомендуємо з самого початку визначиться і підбирати кредит виходячи з конкретного типу відсоткової ставки.

У нашому прикладі будемо підбирати кредитні схеми тільки з фіксованою відсотковою ставкою.

Уточнюємо перелік банків

Уточнюємо схему кредитування

Є дві основні схеми погашення кредиту: ануїтет і стандарт. Вибір схеми істотно впливає на переплату. Про це рекомендуємо почитати нашу статтю.

Обираючи схему погашення "стандарт", враховуйте, що вказаний Вами доступний, щомісячний платіж по кредиту визначить максимальну межу першого платежу за графіком.

У нашому прикладі будемо розглядати кредитні схеми з погашенням по ануїтету.

Уточнюємо перелік банків

Прикінцеві уточнення

Отримуючи зарплату через банк, або обслуговуючись в банку, як приватний підприємець, зазвичай можна розраховувати на пільгові умови кредитування. У цьому випадку варто включити в розгляд спеціальні кредитні схеми для клієнтів банку.

Якщо Ви не потрапляєте в описану категорію - не використовуйте подібні схеми, як в нашому прикладі.

Купуючи нерухомість в Києві, вкажіть цей параметр. У нашому прикладі нерухомість купується не в Києві.

Уточнюємо перелік банків

Результат

В результаті отримуємо відсортований за переплатою перелік банків, які підходять Вам, і яким підходите Ви:

Уточнюємо перелік банків

Для наочності маєте можливість порівняти графік переплат між схемами:

Уточнюємо перелік банків

Клікнувши на значок калькулятора під назвою банку, отримаєте детальний опис схеми кредитування.
Отже, тепер ви знаєте, в який банк потрібно звертатися в першу чергу і кому віддати перевагу у разі кількох позитивних рішень.
Вся інформація, викладена ​​на сайті www.candb.com.ua, призначена виключно для інформаційних цілей, і не повинна використовуватися або розглядатися як оферта або пропозиція укладати оферту. Незважаючи на те, що інформація підготована ​​з максимальною ретельністю і взята з відкритих джерел, автори інформації не надають ніяких прямих або непрямих запевнень чи гарантій щодо достовірності та повноти наданої інформації, а також не несуть ніякої відповідальності за будь-які прямі або непрямі збитки від використання інформації, опублікованої на сайті.