Кредитні канікули для військовослужбовців

Кредитні канікули для військовослужбовців

Оновлено - 12.04.2016

Згідно ст.14 п.15 ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду (резервістам і військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації та до закінчення особливого періоду) штрафні санкції та пеня за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами та організаціями, в т.ч. банками, і фізичними особами, а також відсотки за користування кредитами не нараховуються.

Крім того НБУ офіційно закликає банки (і клієнти вправі вимагати):

  • Звільнити військовозобов'язаних від штрафних санкцій, надати відстрочки у погашенні основного боргу і виплати відсотків.
  • Розробити програми сприяння в погашенні основного боргу і сплату відсотків.
  • Організувати реструктуризацію кредитних зобов'язань з добровільним (з боку банку) повним або частковим прощенням боргу зпозичальникам, які призвані на військову службу до Збройних Сил України.

Для звернення до банку позичальнику або довіреній особі необхідно надати:

  • Паспорт та ІПН.
  • Копія військового квитка із зазначенням дати мобілізації.
  • Для довіреної особи - нотаріально завірена довіреність, де вказана можливість довіреної особи підписувати кредитний договір від імені мобілізованого позичальника.

Додатково ми рекомендуємо скласти письмову заяву з переліком Ваших вимог в двох примірниках і подати його в банк особисто (в цьому випадку вимагайте, щоб на другому примірнику заяви поставили дату і штамп) або відправити поштою (як це правильно зробити, читайте тут). Подібна дія змусить банк серйозно поставитися до Вашої заяви, а також послужить необхідним доказом в суді, якщо банк не виконає Ваші законні вимоги.

Звертаємо увагу на те, що банки пропонують програми для мобілізованих, проте вони іноді не в повній мірі відповідають ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Тому при зверненні в банк важливо знати, що Ви маєте право вимагати відповідно до закону, а не просто погоджуватися на схему, яку пропонує банк.

Стандартні рішення банків по кредитах для військових і мобілізованих воїнів АТО.

Кредитні канікули ПАТ КБ “ПриватБанк”

Для військових кредитні канікули діють з 18 березня 2014 року, для мобілізованих - з дати початку мобілізації. "Кредитні канікули" діють за всіма видами кредитів банку до закінчення мобілізації клієнта або офіційної дати закінчення АТО для контрактників. Загиблим в АТО воїнам ПриватБанк списує всю кредитну заборгованість в повному обсязі. Банк не нараховує відсотки по кредитах і списує штрафи. Жителям населених пунктів, що знаходяться в зоні АТО, ПриватБанк в повному обсязі списує штрафи за несвоєчасне погашення кредитів до моменту звільнення міста і відновлення штатної роботи банківської інфраструктури.

Детальні умови за посиланням.

Кредитні канікули АТ “Укрексімбанк”

Для оформлення кредитних канікул позичальник або його довірена особа (наявність нотаріально завіреної довіреності обов'язкова) повинні звернутися до відділення Банку, в якому був оформлений кредит, і надати документи, які підтверджують призив і зарахування його на військову службу та проходження військової служби в особливий період. Банк повністю припиняє нарахування відсотків за кредитом на час мобілізації.

Детальні умови за посиланням.

Відстрочка UniCredit Bank ПАТ “Укрсоцбанк”

Надається відстрочка сплати основного боргу на термін до 6 місяців (від автора - в законі подібний термін не обумовлюється). Діє з дати проведення реструктуризації. Під час відстрочки процентна ставка встановлюється в розмірі 0,1% річних. Після закінчення відстрочки буде повернута ставка, яка діяла до реструктуризації. Нараховані відсотки погашаються щомісяця в повній сумі після закінчення терміну дії відстрочки по відсоткам щомісяця рівними частинами протягом наступних 18 місяців. Не застосовуються всі нараховані на дату підписання договору про реструктуризацію кредиту штрафи і пені. Підписати договір про зміну умов кредитування може безпосередньо клієнт-позичальник до дати мобілізації або його довірена особа.

Детальні умови за посиланням.

Корисні посилання