Що зараз важливо знати про депозити

Дата оновлення: 2015-06-09 р.

Що зараз важливо знати про депозити

Дуже коротко:

З внесенням змін до законодавства України врегульовані нові правила дострокового зняття депозитних вкладів.

Далі детальніше...


6 червня 2015 р. набрав чинності Закон України №424-VIII, згідно якому змінюються умови повернення строкових вкладів.

Тепер вкладники банку мають право отримати суму вкладу та нараховані за ним відсотки тільки після закінчення терміну дії договору. При цьому дострокове зняття депозитного вкладу можливе виключно в разі, якщо це передбачено умовами депозитного договору.

Зміни не стосуються вкладів до запитання, які повинні бути повернуті вкладнику на першу вимогу.

Зверніть увагу, що заборона дострокового зняття депозитів стосується тільки тих, що оформлені після 6 червня. Якщо депозит, укладений до 6 червня лонгується без підписання нового договору, дана норма на нього не поширюється.

Для захисту інтересів вкладників, які не вимагають повернення суми строкового вкладу після закінчення строку, договір буде продовжуватися тільки на умовах вкладу до запитання, що означає мінімальну ставку і можливість зняти кошти в будь-який час, тобто це вже не депозит, а фактично сума на рахунку. При цьому, пролонгація нового договору на умовах строкового вкладу можлива тільки при особистому зверненні вкладника.

Також нагадуємо, що відсотки по депозитах оподатковуються прибутковим податком в розмірі 20% і військовим збором - 1,5%. Сума податків оплачується банком за рахунок відсотків вкладника. Іншими словами, із заявлених банком 25% по депозиту вкладник отримує 19,6%, іншу частину банк перераховує державі у вигляді податків.

Депозитний калькулятор


Термін депозиту

1 міс.


Сума депозиту

1 000 грн.


Відсоткова ставка по депозиту

0.1 %


Відсотки за вирахуванням податків

0 грн.

Реальна відсоткова ставка

0 %


Корисні посилання:Дізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Чи поверне банк депозит у разі дефолту країни