Цифри, яких немає в рекламі кредитів

Дата оновлення: 2016-04-21 р.

Цифри, яких немає в рекламі кредитів

Дуже коротко:

До підписання кредитного договору банк зобов'язаний надати позичальнику повну розшифровку платежів по кредиту, враховуючи витрати на користь третіх осіб.

Далі детальніше...


У рекламній боротьбі за клієнтів банки лише формально знижують ввідсоткову ставку по кредиту. Щоб прибутковість кредитування не зменшувалася, вони встановлюють додаткові комісії, платежі, страховки і т.п. Таким чином, заплутують і, строго кажучи, обманюють позичальника.

Щоб зробити умови кредитування зрозумілими для позичальника, Постановою №168 НБУ зобов'язав банки надавати клієнту до підписання будь-якого кредитного договору повну розшифровку платежів по кредиту, враховуючи витрати на користь третіх осіб (страховиків, оцінювачів, реєстраторів, нотаріусів тощо).

Ось приклад такої розшифровки.

Розшифровка платежів по кредиту

Рекомендуємо особливу увагу звертати на два показника:

  • Реальна відсоткова ставка (вона ж - ефективна ставка) відображає переплату по кредиту, враховуючи всі відсотки, комісії та платежі, пов'язані з оформленням, обслуговуванням і погашенням кредиту. Ставка показує річний відсоток переплати за умови погашення кредиту без випередження графіка платежів.

  • Абсолютне значення подорожчання кредиту показує фактичну переплату по кредиту за обумовлену кількість років.

Зверніть увагу, обидва показники характеризують витрати позичальника тільки на конкретний термін, не враховуючи можливості дострокового погашення кредиту.

Що пропонуємо ми

На наш погляд, все це складно і не до кінця правильно. Тому ми надаємо можливість вивчити переплату по кредиту у вигляді простого графіка, кожна точка якого показує, скільки клієнт переплатить за кредитом на конкретну дату.

Для розгляду конкретної схеми, рекомендуємо скористатися сервісом

Переплата по кредиту

З графіка видно, що сплачуючи кредит достроково, в нашому випадку після 24 місяців, позичальник переплатить 35 тис грн.

Порівнюючи між собою різні схеми кредитування, рекомендуємо використовувати інструмент

Порівняння кредитних схем

Таким чином, в нашому зразку, близько двох років кредитування вигідна перша схема, далі - друга. Якщо плануєте достроково сплатити кредит протягом двох років - обирайте першу схему.Дізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Про одностороннє розірвання кредитного договору банком